Motomanų Diskusijos » Kelionės ir poilsis » P.A.U.B. kelionė V, Ukraina, ismaisant Kryma 2011.07.16 - 2011.07.31 ir draudimo ilgesnem kelionem klausimai (2011 Liepos 16)

| 2010-10-11 Unfis | 314/395798 žinut.
 
Puslapiai: 1..91011


 
Keliauninkas
600cc ****
Avataras
#301    

Citata:
Cituoju: TWINas Ir muitineje pas baltarusius pravaziavau be eiles. Gal todel kad vienas. Velgi matyt zmogiskas faktorius. :)


Cia tu pravaziavai del to, kad isvaziavai anksciau, o as isvaziavau po savaites tavo isvaziavimo ir buvo kaip tik ta savaite isigaliojes tas nurodymas motociklu nepraleisdineti be eiles, tai gal del to pasienieciai taip uoliai ir vykde, nors as su jais normaliai pasisnekejau ir jie pasake, kad praleistu kaip visada, kaip kad praleisdavo, bet stovi kameros ir jie gaus velniu uz tai, kad praleis, tai sako va uz 4-5 masinu jau kameros nemato - stok uz ju ir kai pajudes visi ir tu tilpsi. Tai galima sakyti irgi be eiles gavosi.
O del tu teisiu nedavimo, tai velgi gali paissipisineti ir neduoti teisiu, bet matyt tas milicininkas irgi gali "paissipisineti" ir rasti prie ko prisikabint ( o norint visada galima rasti del ko) , tai manau geriausia iseitis elgtis mandagiai, bet nenuolankiai, ty zmoniskai ir jie suprate, kad nenusiteikes duot pinigeli ir gali jei ka pabandyti kazkam "pasiskust" dazniausiai paleis.
2012 Spalio 11 15:22
Narys
500cc ***
Avataras
#302    

Skaitau Rushano kelione, da nu ir nafig. Reikia butinai uzvestu draudimo tema ir nesinaudoti draudimo zuliku paslaugomis. As irgi vazineju banko draudimu - pasirodo tas pats kad nieko. Tai nafig moku 50 eur. i metus. Cia sita tema reikia uzvesti riebiomis raudonomis raidemis pirmajame puslapyje. Jo... :A
2012 Spalio 11 16:04
Keliauninkas
600cc ****
Avataras
#303    

Jau domimasi ta tema :) ten labai daug niuansu pasirodo, jei vyskti i Europos sajungos salis, jei turi kasko ir tt. Vnz draudimo brokeriui uzdaviau 200 klausimu, jis dabar su saviskiais atsakyma ruosia ta tema, kai gausiu - galesiu pasidalint :)
2012 Spalio 11 17:08
Keliauninkas
600cc ****
Avataras
#304    

Draudimu yra daug ir jie nevienodai galioja ivairiose salyse ir nevienodais budais keliaujant ( skiriasi lektuvu, motociklu, automobiliu ar pats vaziuoji ar per kelioniu organizatoriu). Uzdaviau brokeriui visokiu klausimu, dabar laukiu atsakymu, o kol laukiu atsakymu tai internete paieskojau nuo ko galima apsidraust. va kiek radau-

Medicininių išlaidų, sveikatos užsienyje draudimas

Draudiminio įvykio metu, t.y. staigiai sutrikus sveikatai, bus kompensuojamos medicininės išlaidos užsienyje iki nurodytos sumos.
Draudimo bendrovių taisyklės ženkliai skiriasi, todėl ypatingais atvejais rizikuojate, kad atsiradusias išlaidas teks padengti "iš savo kišenės". O jos gali siekti dešimtis tūkstančių ar net šimtus tūkstančių litų! Renkantis šią paslaugą, svarbu pasirinkti tinkamą draudimo sumą ir bendrovę, kurios draudimo taisyklės artimos Jūsų gyvenimo būdui ir savijautai užsienyje.

Ypatingai svarbu pasirinkti tinkamą bendrovę, esant sekančiom sąlygom:
Nėštumo atveju
Užsiimant rizikingomis sporto šakomis ir/ar veiklomis
Užsienyje naudojantis motociklu taip pat ir vandens motociklu
Saikingai vartojant alkoholinius gėrimus
Taip pat atsitikus nelaimei siekiant gauti kompensaciją už:
Protezus, akinius, klausos aparatus
Pirmąją stomotologinę pagalbą
Dėl įvykio patirtass telefoninių pokalbių išlaidas

Nuo nelaimingų atsitikimų kelionės metu

Draudiminio įvykio metu, t.y. mirties atveju, bus išmokama draudimo išmoka nurodytam naudos gavėjui iki nurodytos sumos.
Draudimo bendrovių taisyklės ženkliai skiriasi, todėl rizikuojate, kad prie tam tikrų aplinkybių Jūsų sutartis negalios ir naudos gavėjas išmokos negaus.

Ypatingai svarbu pasirinkti tinkamą bendrovę, esant sekančiom sąlygom:
Užsiimant rizikingomis sporto šakomis ir/ar veiklomis
Saikingai vartojant alkoholinius gėrimus
Taip pat tarp bendrovių ženkliai skiriasi galimos draudimo sumos šio draudiminio įvykio atvejais.

Draudiminio įvykio metu, t.y. neįgalumo atveju, bus išmokama draudimo išmoka iki nurodytos sumos.
Kiekvienu iš neįgalumo atvejų galimos draudimo išmokos tarp bendrovių labai skiriasi. Pvz.: Klausos netekimo viena ausimi atveju, viena bendrovė moka 15 % dydžio išmoką, o kita bendrovė moka 30 % dydžio išmoką nuo nurodytos sumos .
Taip pat vienos draudimo bendrovės moka tik pastovaus neįgalumo atvejais, o kitos ir pastovaus ir laikino neįgalumo atvejais.
Taip pat tarp bendrovių ženkliai skiriasi galimos draudimo sumos šio draudiminio įvykio atvejais.

Draudiminio įvykio metu, t.y. susižalojus, bus išmokama draudimo išmoka iki nurodytos sumos.
Kiekvienu iš traumų atveju galimos draudimo išmokos tarp bendrovių labai skiriasi. Pvz.: susilaužius šlaunikalį, viena bendrovė moka 10 % dydžio išmoką, o kita bendrovė moka 8 % dydžio išmoką nuo nurodytos sumos, kas svarbiausia nemaža dalis bendrovių nėra numatę išmokų lūžių ir susižalojimo atvejais jei tai nesibaigė neįgalumu.

Ypatingai svarbu pasirinkti tinkamą bendrovę, esant sekančiom sąlygom:
Užsiimant rizikingomis sporto šakomis ir/ar veiklomis
Saikingai vartojant alkoholinius gėrimus
Taip pat tarp bendrovių ženkliai skiriasi galimos draudimo sumos šio draudiminio įvykio atvejais.

Bagažo draudimas
Bagažo praradimas/sunaikinimas-
Draudiminio įvykio metu, t.y. praradus, apgadinus bagažo turinį, bus išmokama draudimo išmoka iki nurodytos sumos.
Draudimo bendrovės skirtingai išmoka už prarastą ar apgadintą bagažą Pvz.: vienos bendrovės apmoka sugadinto lagamino ar krepšio remonto išlaidos, kitos neapmoka arba vienos bendrovės priskiria dokumentus draudžiamam bagažo turiniui ir atlygina gaminimo išlaidas, juos praradus, kitos bendrovės ne ir t.t.
Taip pat tarp bendrovių skiriasi galimos draudimo sumos šio draudiminio įvykio atvejais, franšizės t.y. neatlygintinos sumos ir maksimalios išmokos vienam prasrastam daikui ar daiktų rūšiai.

Bagažo vėlavimas-
Draudiminio įvykio metu, t.y. laiku neatvykus bagažui užsienyje, bus išmokama draudimo išmoka iki nurodytos sumos būtiniems daiktams įsigyti.

Pagrinde tarp draudimo bendrovių skiriasi galimos draudimo sumos šio draudiminio įvykio atvejais ir franšizės t.y. neatlygintinos sumos nutikus įvykiui.

Dokumentų pametimas/praradimas-
Draudiminio įvykio metu, t.y. pametus ar kitaip praradus dokumentus bus išmokama draudimo išmoka iki nurodytos sumos naujiems dokumentams pagaminti ir pristatyti.

Tik kelios bendrovės siūlo šią paslaugą, o dauguma bendrovių pametus dokumentus iš vis neatlygina nuostolių susijusių su dokumentų pagaminimu ir atgabenimu iki Jūsų apsistojimo vietos užsienyje.


Sporto inventoriaus praradimas-
Draudiminio įvykio metu, t.y. praradus ar apgadinus sporto inventorių (ne naudojimo pagal paskirtį metu) bus išmokama draudimo išmoka iki nurodytos sumos, kurią galėsite skirti išsinuomoti kitą inventorių užsienyje, suremontuoti inventorių ar įsigyti naują.

Yra draudimo bendrovių, kurios iš vis neatlygina už sportinio inventoriaus praradimą, apgadinimą ne naudojimo pagal paskirtį metu. Todėl jei Jūs pageidaujate kelionės metu sklandžiai paslidinėti ar užsiimti kita veikla su savo inventoriumi ar praradus jį, sudarykite sutartį toje bendrovėje, kuri teikia tokias apsaugas.
Taip pat atsiminkite, kad inventoriaus draudimo apsauga negalioja naudojant inventorių pagal paskirtį.

Civilinės atsakomybės kelionės metu draudimas

Užsienyje netyčia padarius žalą asmenų sveikatai ar asmenų ir organizacijų turtui bus padengta žala iki nurodytos sumos.

Ypatingai svarbu sudaryti teisingai draudimo sutartį, kad sukelta žala būtų iš tiesų atlyginta. Ypatingai svarbu pasirinkti tinkamą bendrovę, esant sekančiom sąlygom užsienyje:
Užsiimant rizikingomis sporto šakomis ir/ar veiklomis: t.y. slidinėjant, kopiant į kalnus ir t.t.
Saikingai vartojant alkoholinius gėrimus
Tarp draudimo bendrovių skiriasia ir galimos maksimalios draudimo sumos ir franšizės t.y. neatlygintinos sumos, atsitikus įvykiui.

Papildomas kelionės draudimas
Perkantys kelionių draudimo polisą bei norintys maksimaliai apsaugoti save kelionės metu gali pasirinkti papildomas kelionių draudimo paslaugas:

sporto veiklos ir inventoriaus draudimas - šis draudimas yra skirtas atlyginti finansinius nuostolius, susijusius su išsinuomoto sporto inventoriaus vagyste bei liga ar trauma, kai apdraustasis negali užsiimti sportine veikla.

mobiliosios technikos (kompiuterinės įrangos, muzikinių instrumentų) draudimas - šis draudimas yra skirtas atlyginti staiga ir netikėtai atsiradusius nuostolius dėl su savimi vežamos mobiliosios technikos sugadinimo ar sunaikinimo.

turto (nuolatinės gyvenamosios vietos, joje esančių daiktų bei su jos eksploatacija susijusios civilinės atsakomybės) draudimas išvykus į kelionę - šis draudimas yra skirtas atlyginti žalą, kuri apdraustojo gyvenamajai vietai bei joje esančiam turtui atsirado dėl gaisro, audros, trečiųjų asmenų tyčinės veiklos, vagystės ar kitų draudimo taisyklėse nurodytų įvykių. Taip pat atlyginami su šio turto naudojimu susiję trečiųjų asmenų patirti nuostoliai.

paso ir kelionės bilietų draudimas - šis draudimas yra skirtas atlyginti apdraustojo finansinius nuostolius, susijusius su naujo paso ar kelionės bilietų įsigijimu.

ekskursijų draudimas - šis draudimas yra skirtas atlyginti tiesioginius finansinius nuostolius, kai apdraustasis dėl ligos negali dalyvauti iš anksto užsisakytoje ir Lietuvoje apmokėtoje ekskursijoje.

asmeninių pinigų draudimas - šis draudimas yra skirtas atlyginti nuostolius dėl pinigų, laikomų viešbučio ar kitos gyvenamosios vietos kelionės metu seife ar panašioje rakinamoje vietoje, netekimo dėl trečiųjų asmenų neteisėtų veiksmų.

naminių gyvūnų priežiūros draudimas - šis draudimas yra skirtas atlyginti finansinius nuostolius už naminių gyvūnų priežiūrą prieglaudoje, kai apdraustasis dėl gydymo stacionare vėluoja grįžti iš kelionės.Dar yra Kasko draudimas i kuri ieina labai daug papunkciu ir kurie dauguma netaikomi motociklu vairuotojamas ( cia reikia dar papildomai pasidomet)

Kol kas tiek draudimo rusiu atkasiau,. rasiu dar parasysiu
2012 Spalio 11 18:28
Plentinis endūrininkas
1100cc *****
Avataras
#305    

Citata:
Cituoju: TWINas
O doku tai neduoti gali tik toks bicas kaip Banderas. O tu jiems nieko nepapusi. Ir manau nereikia eiti pries traukini su sakemis. Cia ne iseitis. :O


Nedaviau. Paleido. +71...
:)
2012 Spalio 12 00:12 redagavo ramgav 2012 spalio 12 00:15 I just want to live while I'm alive..
R1200GSA LC
Narys
500cc ***
Avataras
#306    

Cia manau reikia atskira tema uzvesti. Cia ne visi askaito, o nauja tema gal kokie teisinykai ras ir parasys daugiau.
2012 Spalio 15 18:38
Plentinis endūrininkas
1100cc *****
Avataras
#307    

Temų nereikia, reikia laikytis KET :)
2012 Spalio 15 21:53 I just want to live while I'm alive..
R1200GSA LC
Juodulys
500cc ***
Avataras
#308    

TWINas turi omeniuos nauja tema apie DRAUDIMUS (+)
2012 Spalio 16 08:28 Daugiau numynes nei nugazaves
Narys
500cc ***
Avataras
#309    

Taip, konkreciai Draudimo Tema. Nes pasirodo visika zopa buna kada kas atsitinka. Kuris gi pasirasydamas sutarti skaitote 5 lapus 3 numerio raidemis? Tikite ka sako draudejas. O ka draudejas sako as jau zinau. Ir dabar guli popieriai namie, nors suzeidimas buvo kvalifikuotas kaip vidutinis is teismo med. ekspertizes. Na, bet ten as turejau galimybe bylinetis. Nors manau tam senaties nera. Velgi klausimas.
Ir dar - gavau SEB kelioniu draudima su debeto kortele. Ne kredito, bet diabetine. Isdave banko darbuotoja. 2 metus ramiai vazinejau, kol syki atejes i banka nustebau - sako tu neturi draudimo jokio. As klausiu - kas cia b-b-s? Sako - kur gavau? Vos nuo kedes nenuvirtau. Sakau nakcia ilindes i jusu banka pats pasiimiau. Tai va, atsitikus ivykiui ieskoki kaltu. Lyg pats buciau pasigamines. Gerai kad yra Auksciausias ir saugo kazkaip. Tik Jam galiu buti kol kas dekingas.
Na, o dabar 2 sezonus vazineju lyg ir su veikianciu draudimu, bet Rushano atvejis rodo ka kita.
Taigi ir siulau uzvesti tokia tema - kad draudimas mocu tai yra iseina visiska zopa. Tai pasidalinti savo patyrimais, kaip ir kur ta padaryti geriau.
Dekui uz demesi! :)
2012 Spalio 16 15:03 redagavo TWINas 2012 spalio 16 15:05
Keliauninkas
600cc ****
Avataras
#310    

Vnz kaip ir galvojau.
Klausimas draudejui (konkreciai Lietuvos draudimas) - kokiomis draudimo rusimis galima apsidraust, kad vykstant motociklu i Ukraina per Baltarusija, atsitikus nelaimingam atsitikimui (avarjai, vagystei ir pan), butu maksimaliai kompensuoti nuostoliai.(ty ne su sveikata susije dalykai - bagazas, transporto priemones pargabenimas, gryzimas namo ir pan)
Atsakymas - "Klientui atsakykite, kad neturime jiems asmeninio draudimo sprendimo, nes nedraudziame motociklu, o daiktu praradimo/ sugadinimo rizika tose salyse yra labai auksta."
2012 Spalio 16 15:42
Narys
500cc ***
Avataras
#311    

O sveikatos draudimas, sakykime gydymo islaidos, nebijokime sito zodzio pargabenimas? Daiktai - xer snim ju nemate. Bet visi dalykai susije su zmogaus organizmu. :O
2012 Spalio 17 13:27
Keliauninkas
600cc ****
Avataras
#312    

Ne mano atsakymas, bet gal pades tau (parase lui kitam forume) -
Cituoju
"As is patirties (nors nesu tiesiogiai susijes su draudimo sektoriumi, taciau su draudiminiais produktais esu susipazines) galiu reziumuoti:
a) kiekvienas matacyklystas turintis seima, saves negalinciu islaikyti vaiku, ar kreditiniu isipareigojimu privalo apsidrausti gyvybes draudimu (investiciniu, neinvesticiniu- jokio skirtumo). Sumai kurios pakaktu jo mirties atveju sioms islaidoms: sraigtasparnio iskvietimas, kuno pargabenimas, laidotuves, 1-2 metu kreditines imokos. Nesiplesiu, bet esu girdejes atveju Lietuvoje, kai pasivazinejimas baigesi prarastu maitintoju (pajamomis) ir dar nemaza skola.
Tas pats draudimas turi papildoma paslauga apdrausti nuo visisko ar dalinio nedarbingumo. Papildoma paslauga papildomos islaidos. Asmesikai as nuo sito nesidraudziu.
b) sveikatos draudimas medicinos pagalbai suteikti (keliaujant i uzsieni). Zinoma kad galiotu keliaujant motociklu. Daugelyje saliu ji yra nemokama, taciau buna kad atliekami veiksmai nebepapuola po butinaja pagalba ir tada tektu moketi is savo kisenes. Asmeniskai man buvo, kad prancuzai dar atliko galybe tyrimu ir po to parejo saskaita. LD viska kompensavo be jokiu kalbu. Tiesa tai buvo 2003m. Visada draudziuosi (mano kreditine kortele turi toki kartu su plastiku einanti draudima, todel papildomu islaidu nepatiriu).
c) neprivalomas, bet labai naudingas daiktas- medicininiu islaidu draudimas (trankantis po miskus Lietuvoje). Kainuoja apie 1000Lt/metus bet jei kokia nors trauma - varai i BAK, Grybo g. klinika ar kad ir NorthWay medicinos centra ir be jokiu eiliu ar nesamoniu darai pilno komplekto tryrimus, konsultacijos etc. Moketi reikia tik 10% visu islaidu simos. Viskas laiku, vietoj ir be jokiu ten siuntimu. Minusas- reabilitacija nekompensuojama. Papildomas pliusas- gali per metus vaistams isleisti 650Lt (tiksliau bet kokioms vaistineje parduodamoms prekems: hematogenams, iklotams, dezodorantams, arbatoms ir pan). Ai, dar akinius gali taip pat nusipirkti Fielmane, berods (kad ir nuo saules).

Visa kita (pvz. prarasto bagazo rizikos, praleisto kelto, apgyvendinimo del ivykio, teisininku)- praktiskai nedraudziama (kaip ir brokeris atsake Unfiui). Per nelyg didele rizika ir per didele rizika del sukciavimo, spekuliavimo (ka mes, lietuviai, neblogai mokam), machinaciju. Draudimo kompanijai per daug tesimai kainuotu irodinejant kliento neteisuma. Civilines teises pagrindas- nekaltumo prezumcija: irodineja kaltinantysis."
2012 Spalio 17 13:47
Narys
500cc ***
Avataras
#313    

Tai va - del draudimo turiu dziugiu naujienu kaip tai galima butu pasakyti. AutomotoGroup - kompanija pradejo siulyti mototurizmo keliones ir taipogi draudima, draudzianti motokeliautojus. Aisku pati kompanija nera draudimo kompanija - draudzia PZU Lietuva. Salygos ir kainos tikrai geros. Sis produktas buvo atidirbtas del siulomu motokelioniu po egzotiskas salis, kur i keliones kaina draudimas pasiulytas nebuna. Juo reikia rupintis paciam. Jei kam tikrai tai bus aktualu, kreipkites i mano pasta ir as duosiu draudejo koordinates, kuris labai profesionaliai apie ta draudimo segmenta paaiskins. :)
2012 Gruodžio 20 12:14
Keliauninkas
600cc ****
Avataras
#314    

Na tai arteja sezonas, gal detaliau kazkiek supazindink su tuom egzotisku draudimu - panasiai kas i ji ieina, ka kainuoja ir kitkas. Vnz domina kuom daugiau info :)
2013 Kovo 4 15:09
Narys
900cc *****
Avataras
#315    

Matau vaziuota buvo su labai ivairiais motociklais. Norejau paklausti kolegu. Koks motociklas labiausiai pasiteisino tokioje kelioneje? Domina grynai vairavimo aspektai. Ko labiausiai reikia: variklio galios lenkiant, apsaugos nuo vejo, mazo svorio manevruojant, geru amortiku nes daug duobiu.... Galite sudeti pradedant nuo svarbiausiu. Idomu kaip sia kelione atlaike Honda Deauville?
Klausiu nes vis dairausi kelioninio motociklo.
2013 Kovo 24 22:07
drh
Narys
900cc *****
Avataras
#316    

Citata:
Cituoju: polis
Matau vaziuota buvo su labai ivairiais motociklais. Norejau paklausti kolegu. Koks motociklas labiausiai pasiteisino tokioje kelioneje? Domina grynai vairavimo aspektai. Ko labiausiai reikia: variklio galios lenkiant, apsaugos nuo vejo, mazo svorio manevruojant, geru amortiku nes daug duobiu.... Galite sudeti pradedant nuo svarbiausiu. Idomu kaip sia kelione atlaike Honda Deauville?
Klausiu nes vis dairausi kelioninio motociklo.

Touringui tikrai yra is ko rinktis, cia jau viskas remiasi i norus ir biudzeta, Deauville dar atlaikytu daug tokiu kelioniu, kaip ir dauguma kitu priziuretu motociklu. O siaip idomus tavo klausimas.
2013 Kovo 24 23:31 real men ride twins
Narys
900cc *****
Avataras
#317    

Klausiu nes maciau, kad buvo daug vaziuota zvyrkeliais. Su africa twin, ir kitais sunkiaisiais endurais kaip ir aisku, jie pritaikyti zvyrkeliams ir nelygumams, pas juos didele prosvaisa stipresni amortikai, o Deauville manau skirta asfaltui. Jos privalumai kiti. Todel ir klausiu.
2013 Kovo 25 09:13
Keliauninkas
600cc ****
Avataras
#318    

nebuvo ten jokiu daug zvyrkeliu. Buvo kai i kalna reikejo uzvaziuot olos paziuret gal 5 km, tai ten papedeje galima palikt moca ir su dzipuku uzkelia ( cia tiems kas nenori patys vaziuot). dar buvo truputis zvyrkelio iki ilankos nusileist, tai visi be problemu nuvaziavo ir isvaziavo. Dauguma buvo enduro tipo mocu - africa, transalpas, bmw gs ir pan. Bet ir ciopas ivaziavo ir nuvaziavo. Ir Deauville puikiausiai tai atliko. Skirtumas tik tame, kad su enduro tai gali padaryti zymiai greiciau. Nemalonu butu turbut su kokiom britvom ten vazinet, nes vietomis keliai ten nelygus, susibangave, sulopyti ir pan. O vietomis visai normalus pvz Sevastopolis - Jalta. Vnz isvada - su visais mocais ten puikiausiai galima nuvaziuot ir parvaziuot. Jei kelias truputi blogesnis -leciau vaziuoji ir tiek.
O kas moce svarbiausia, tai cia kiekvieno individualus poreikiai -vieniems reikia galios, kitiems vejas trukdo, kitiems netrukdo. Jei nori keliaut po "blogas" vietas ty blogesniais keliais, zvyrkeliai renkiesi enduro, jei geresniais sport touring.
kas liecia Deauville tai nei galingas, nei enduro. Puikiai tinka visur neskubant nuvaziuot. vairuot gana patogus. Geriau papasakot gali Twinas, nes ir pernai ir uzpernai puikiausiai nuvaziavo iki Krymo ir atgal.
2013 Kovo 25 13:08 redagavo Unfis 2013 kovo 25 11:15
Puslapiai: 1..91011
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 


71.040.604
+22.361
VisoVakar
Nariai24.490+9
Temos4.653+2
Žinutės353.849+256
Komentarai100.193+27
Gyvadėžė678.090+799
Nuotraukos72.891+54
Video3.719+4
Motokatalogas4.174+17