Kelionės » Nacionalinė Anglijos motociklų ir motorolerių paroda Birminghame

| 2006-11-02 | 21 koment.
Kaip gali jaustis žmogus, pirmą kartą patekęs į tokio lygio parodą? Dreba kojos? Prakaituoja delnai? Apima keistas jaudulys pamačius minią žmonių nuo pat ryto bandančių patekti į parodos sales?
Taip – visa tai ir ne tik galima pajusti apsilankius Birminghame vykusioje ir vis dar tebevykstančioje nacionalinėje motociklų ir motorolerių parodoje. Tad apie ją išsamiau.
Nusprendžiau, kad į parodą atvykti pačią pirmą jos atidarymo dieną būtų protingiausia – žmonės rinktis neskubės, galėsiu ramiai apžiūrėti visus stendus.

 

Bus šeštadienis, tad visi dar miegos tad ir parodoje nereikės spraustis pro minią lankytojų. Deja deja, šiuo atveju lietuviška mąstysena pasirodė netgi labai klaidinga. Net ir atvykus į parodą beveik dviem valandoms prieš jos pradžią čia jau sutikau prie kasų išsirikiavusius motociklininkus, vaikus su tėvais, ir man į senelius tinkančius vyrus su žmonomis...
Vis dar bandžiau įsivaizduoti kokia turi būti paroda, kad sutrauktų tokią minią žmonių jau pirmosiomis jos atidarymo akimirkomis. Visgi bilietai (15 svarų suaugusiam žmogui) neatrodė labai viliojantys. Tad kas gi? Kas galėjo patraukti visų dėmesį?
Atsisakau minties iškart stoti į eilės galą ir niūriai sugaišti dar valandėlę vien tam, kad palaukčiau kol kasos atsidarys.
Bandau apeiti Birminghamo ekspozicijų centrą iš išorės. Lauke išrikiuoti naujausi (Harley Davidson, Honda, Suzuki, Triumph, Buell... ir kt.) motociklai. Visi kaip avelės suvaryti į aptvarą ant kurio vieno šono puikuojasi užrašas „BIKE RIDE OUT“ (Motociklų išbandymas). Skubu atvirų vartų link – reikia pasidomėti kas gi čia. Na ką gi, mano anglų kalbos žinios visgi neapgavo – čia tikrai galima išbandyti BET KURĮ iš 51-ieno parodai pristatyto motociklo. Deja reikalavimas būti vyresniam nei 21-nų metų bei anglijos motociklininko teisių turėjimas gerokai apkarpo sekundėlei šmėkštelėjusias svajones...
Parodai pristatytų motociklų modeliai:
BMW
K 1200 R
R 1200 GS
K 1200 GT
R 1200 GS Adv
F 800 S
R 1200 S
BUELL
Firebolt
Lghtning
Lightning Long
Ulysses
Lightning Low
City X

HARLEY-DAVIDSON
883 Sportster
Dyna Street Bob
Softail Fatboy
Softail Heritage Classic
Road King Classic
Ultraglide Classic
HONDA
VFR 800
NT 700 Deauville
CB1300SA
CBF 1000
XL 1000 V Varadero
VTX 1800

HYOSUNG
GT 650 R
GT 250
GV 650 Cruiser
KAWASAKI
ER 6 N
ER 6 F
Z 750 S
VN 900 Classic
KTM
990 SuperDuke
990 Adventure
950 Supermoto
LC4 640 model

MARTIN CONQUEST
The Conquest

SUZUKI
DL 650 V-Strom
DL 1000 V-Strom
SV 650
DR-Z400 SM

TRIUMPH
Scrambler
Sprint ST
Bonneville T100
Speed Triple

YAMAHA
FZ 6
FZ 1
MT 03
MT 01
FJR 1300
TDM 900
XT 660 X

Diena tik prasideda, tad net negalvoju nuliūsti ir toliau dairausi į lauke ruošiamas akcijas – atrakcijas. Viename šone šviečia YAMAHA stendas, centre ruošiama aptverta trasa Supermoto pasirodymui, o angare jau girdisi „Pocket Bike“ griausmas. Atsisuku, o už nugaros „BIKE RIDE OUT“ aptvarėlyje jau šildomi motociklai – visi ruošiami lankytojams... Nuvarvinam seilę ir grįžtam į Nacionalinį ekspozicijų centrą.
Prie durų jau pasitiko uniformuoti pareigūnai ir besišypsodami paprašė parodyt ką kuprinėje turiu... Ką aš ten turėsiu.. Parodos žemėlapis, ir lankstinukas... Apsaugos darbuotojai palinki geros dienos ir nulydi mane plačia šypsena.
Išsirenku mažiausiai žmonių turinčią eilę prie kasų. Prie kiekvienos kasos – šeši langeliai, tad ilgai laukt netenka. Nusiperku bilietą ir žygiuoju įėjimo link. Bent trys įėjimai, bet prie kiekvieno iš jų tiek žmonių, kiek Lietuvoj Sovietiniais laikais prie duonos nestovėdavo...

Laikrodis tiksi, likus penkiolikai minučių iki parodos prasiveria slankiojančios durys ir žmonės neskubėdami pajuda prie kontrolierių – šie mandagiai informuoja, kad dar šiek tiek teks palaukti. Kas penkias minutes per garsiakalbius vis paskelbiamas likęs laikas iki parodos pradžios. Ir... paroda prasideda. Žmonės pradeda skirstytis – dauguma jų jau nusižiūrėję stendus, kuriuos nori aplankyti. Kai kurie jų tiesiu taikymu nulėkė į parodoje veikusias kavines pusryčių valgyti...
Na, o mes viską iš eilės bandome apžiūrėti. Nebūtų motociklinė paroda, jei joje nebūtų alaus – deja deja Guinesso baras neypatingai viliojo parodos lankytojus. Visgi Anglijoje apsilankę lietuviai šio alaus teigiamai neįvertino.


Didžiuosiuose ekranuose buvo transliuojamos žinios iš savaitgalį vykusių MOTO GP varžybų. Kadangi šalia ekrano buvo apstu kėdžių, dauguma lankytojų jomis naudojosi užsimanę pailsėti.
Įspūdingai atrodė Suzuki stendas, viliojęs lankytojus trasos posūkį imituojančia konstrukcija, apkrauta naujais įvairių tipų motociklų modeliais. Žinoma lankytojai buvo labiau susidomėję arčiau žemės eksponuojamais motociklais, ant kurių noriai sėdosi ir bandė jų patvarumą. Vyrai su žmonomis nesikulindami lipdavo dviese – kaip gi kitaip pasimatuosi motociklą, jei juo žadi važinėti ne vienas?

Akį patraukė ir Harley Davidson stendas – jis neatrodė niūriai ar suvaržytas klasikinių linijų. Jame šioje parodoje netrūko nei sportiškumo, nei spalvinės gamos. Užsėsti ant greičiausio – drag varžyboms paruošto Harley Davidson irgi norėjo ne vienas.
Parodoje netrūko ir sportinių – varžyboms paruoštų motociklų stendų. Juos reklamavo tiek padangų gamintojai (pvz Dunlop), tiek „plastmasių“ gamintojai, tiek ir pačios, tuos motociklus sukūrusios kompanijos.

Valentino Rossi rodėsi užteko visur – jį galėjai sutikti MOTUL stende; jo motociklas ilsėjosi Yamahos aikštelėje, o jo atributikos buvo prikišti visi stendai – pradedant aprangomis, kepuraitėmis, baigiant paveikslais, pasirašytais plakatais.
Šalmų gausa išsiskyrė SUOMI ir ARAI stendai – tiek vienų tiek kitų buvo tiek, kad rodės visiems lankytojams užteks. Išdėlioti taip, kad parodos lankytojai nesivargindami galėtų apžiūrėti, o patikusį modelį ir pasimatuoti.

Aprangų stendai viliojo didžiausiomis nuolaidomis – 40% -60% -70% Galėjai rinktis pagal gamintoją, norimą spalvą ar dizainą. Čia netrūko nei odinių, nei tekstilinių, nei motociklininkams skirtų džinsinių aprangų. Pastarųjų stenduose mirgėjo ekranai demonstruodami ant užpakalio tempiamo motociklininko džinsų atsparumą.
Stendai buvo sustatyti taip, kad lankytojams nereikėtų lakstyti nuo vieno galo, kuriame demonstruojami motociklai, iki kito – kuriame sukabintos aprangos. Šioje parodoje galėjai ir dairytis į naujausius motociklų modelius ir atsigręžęs patekti į kelis aprangų, šalmų stendus.

Neatsiliko ir šmaikščiais užrašais marškinėlius puošiantys meistrai – kaip įmanydami viliojo motociklininkus, siūlydami linksmiausius/originaliausius užrašus. Net ir baikeriui-mažyliui buvo galima nupirkti marškinėlius – populiariausi, su užrašu „Here Comes Trouble“.
Parodoje buvo aptsu ir motociklinių aksesuarų pristatymų – krepšių, ratų diskų blokatorių, „priminiklių“, kad diskas užblokuotas, kelioninių kuprinių ir t.t. Čia galėjai apsiklijuoti motociklą įvairiausiais užrašais, išsiuvinėti sėdynę norimais ornamentais – t.y. atlikti visapusį išorinį tiuningą (nepamirštant visų mirksinčių, visokiausiais balsais kaukiančių ir kt. atributų). Net ir garso aparatūrą į motociklą buvo siūloma susimontuoti. Nors apžiūrėjus renginyje stovėjusią ir mažiausiai 10 kolonėlių, stiprintuvą bei grotuvą turėjusį Kawasaki, kilo šioks toks įtarimas, kad po tokio tiuningo vietos motociklo varikliui paprasčiausiai nelieka...

Pasakoti apie stendus galima daug, bet visgi moto parodose turi būti merginų. Na negali būti kitaip. Šįkart jų tikrai netrūko. Merginos puošė gamintojų stendus, aktyviai kvietė dalyvauti loterijose, siūlė užsiprenumeruoti įvairiausius žurnalus motociklininkams, ir žinoma pozavo. Aptemptais kostiumais pasipuošusios merginos noriai fotografavosi su parodos lankytojais ir traukė visų žvilgsnius į būtent jų reklamuojamus motociklus.
Parodos naujienos:
HONDA
Tik 155kg sveriantis Honda CBR600RR – planuojamas pasirodymas rinkoje 2007 pavasarį.
Naujasis Fireblade išdažymas – šiek tiek primena senąjį mėlynos, baltos ir raudonos spalvos derinį – klasika visgi.
Vidutinio litražo Honda VT750C kruizeris.
Galios etalonas – Honda Hornet – kurio variklis buvo kuriamas kartu su 2007m Honda CBR600RR varikliu, tad Hornet‘as galios turi daugiau nei buvęs 900cc modelis.
HARLEY DAVIDSON
1584cc Ultra Classic Electra Glide
1584cc NEW Softail Custom
121AG 1130cc NEW VRSCDX Night Rod Special
1584cc NEW Dyna Super Glide Custom
Sportster 883
Stende taip pat puikavosi ir legendinis HD XR750 dominavęs „purvo“ trąsose nuo 1970-ųjų.

SUZUKI
172kg sveriantis ir 187AG turintis Suzuki GSX-R1000
Suzuki B-King.
Naujieji dar daugiau galios turintys Suzuki Bandit:
650cc – 87AG
1250cc – 100AG
KAWASAKI
ZX-6R sumažino darbinį tūrį nuo 636cc iki 599cc, bet galios turi užtektinai- 120AG;
Kawasaki GTR – 1352cc Kawasaki ZZR1400 varikliu aprūpintas motociklas (160AG);
Kawasaki Z1000 129AG;
Kawasaki Versys – 63 AG turintis pusiau “naked bike” skirtas miestui.


YAMAHA
Atnaujintieji R1 ir R6 – Pasižymintys pirmosiomis R1 spalvomis ir techninėmis naujovėmis.

Daugiausia naujienų šalmų paletėje pristatė ARAI kompanija atvežusi:
ARAI RX7 CORSAIR EDWARDS VALENCIA
CHASER GUARDIAN
RX7 CORSAIR BROOKES
VIPER GT WEB
VIPER GT VENOM
VIPER GT SINISTER
VIPER GT AOYAMA ir kt.

Visas naujienas net sunku aprašyti. Reikėtų paminėti ir tai, kad parodos metu buvo pristatomos ne tik įvairios naujienos, rengiami konkursai, bet taip pat ir platinamos motociklininkų gretos. Norintieji galėjo išmokti važiuoti motociklu.

Tam buvo paruoštos bent dvi aikštelės – jaunimui/suaugusiems ir vaikams žengiantiems pačius pirmuosius žingsnius. Nors jų važiavimas labiau panašėjo į atrakciją tėvams, bet norinčių pabūti „apstumtam“ gatvės imitaciją primenančiais takeliais tikrai netrūko.
Dienai artėjant prie pabaigos jaučiausi prastai – ne dėl to, kad būčiau pavargęs nuo viso to, bet norėjosi dar ir dar eiti pro stendus, domėtis naujovėmis, vėl įsėsti į ISLE OF THE MAN motociklininko simuliatorių, fotografuotis su merginomis...
Rodės, kad jau atsisveikinu su paroda, bet išėjęs į lauką patekau į supermoto pasirodymą, netikėtai užsukau į minibike varžybėles, susigundžiau ir pats išbandžiau...

Geriau jau vieną kart apsilankyti, negu 100 kartų išgirsti.
Dalyvaukit parodose.

Parodą trumpai apžvelgė - TalkeeKomentarai  Komentuoti gali tik prisijungę Motomanai.lt nariai.
jonasxxx
2007 Kovo 10 14:49

[ten.turi vaikscioti burna uztciaupus kad seiles neizbegtu]

peugeot
2007 Sausio 22 18:05

neblogas straipsnis :) nu jau jei duoda nemokamai pasivazinet tai butinai vaziuosiu y paroda :D :D :D

orange R6
2007 Sausio 7 17:54

MERGYTES TAI ZAVIAUSIOS

Shernass Shernass
2006 Lapkričio 18 13:25

as su draugu jau seniai galvojam kad ateiti butinai atsidursim kurnors panasioje parodoje... pasaka tai patirti :)

buna
2006 Lapkričio 16 16:02

kad buvo triumph tai maciau, bet b-king tai praleidau kazkaip... gal galit foto parodyt? staraipsnis grazus

Talkee Talkee
2006 Lapkričio 11 12:48

Na ir nereikia nepatikėti - šiuo atveju telieka autorių ir kaltinti ;) Tik deja ne tuo, kad apie Triumph motociklus nesu girdėjęs (visgi dabar gyvenu miestelyje, kuriame buvo gaminami Triumph'ai ;) ), o tuo, kad autorius žioplas, ir redaguodamas aprašymą išmetė vieną pastraipą - t.y. su Triumph ir Yamaha motociklais. Ačiū python už pastabumą.

python
2006 Lapkričio 8 20:46

Nepatikėsiu, kad anglai nepristatė TRIUMPH motociklų. Savo geriausią markę užmiršo. Neįtikėtina..! Gal autorius tokių motociklų nėra ir girdėjęs?

Talkee Talkee
2006 Lapkričio 6 03:10

Ačiū Šponke ;)

AntanasP AntanasP
2006 Lapkričio 5 22:20

sutalpinua nuotraukas: http://www.motomanai.lt/p-photos.parent-8576.html

Maiden Maiden
2006 Lapkričio 5 20:27

Jo, šiandien pati pabuvojau toje parodoje- patiko (y) :G

shadowcat shadowcat
2006 Lapkričio 4 12:37

idomus straipsnis, žawios nuotraukos... Smagu, prisijungus, rasti naujų vėjų motomanuose.lt

geRIMUKAS geRIMUKAS
2006 Lapkričio 4 12:09

smagurelis.........

Bugas
2006 Lapkričio 4 09:12

tep

rupuha
2006 Lapkričio 3 19:22

Nu fantastiškos nuotraukos, didelis dekui!!!

Talkee Talkee
2006 Lapkričio 3 18:32

Jei kam idomu
http://download.yousendit.com/D65363B144472502
Nuotraukos ;) Greit bus ir motomanuose sudetos.

Talkee Talkee
2006 Lapkričio 3 18:26

Mindaugas - ne aš ;) Aš - ne Mindaugas ;) Jis rašo protingai - aš rašau tai ką matau, ar tai kas ant liežuvio užplaukia - tas nėr gerai ;) Tad aš į redaktorius... nee nepakeliui man ten ;)

O del parodu - butent tai ir sakau, kad man, pirmą kart patekus į tokio lygio renginį, juo nesidžiaugti.. nu negaliu - nerealus renginys ir tiek.

DaviD
2006 Lapkričio 3 13:59

saunuolis talkius ;) ex-gerai kad pas mumis tokias organizuotu nors uz 10 metu :)
Talkee-ruoskis su Mindazzzu i auto/moto zurnalo redaktoriu gretas-manau drauge tikrai puiku zurnala padarytumet ir TV laida papildytumete moto skyreliu ;)

Talkee Talkee
2006 Lapkričio 3 11:48

Persiųsiu Šponkei. Greit bus ;)

rupuha
2006 Lapkričio 3 10:19

Gal galetum foto mestelt daugiau?

Maiden Maiden
2006 Lapkričio 3 08:51

Na taip, toks, sakyčiau, tik "trumputukas" aprašymas ;) :-] Šaunuolis (y)

meškinas meškinas
2006 Lapkričio 3 00:43

"Tik 155kg sveriantis Honda CBR600RR " (o) ledas. Skaičiau charakteristikas, pasistengė Honda (y) . Talkee, gi sakiau, kad gyslelę turi rašyti ;)


 
P
A
T
K
P
Š
S
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 


71.040.604
+22.361
VisoVakar
Nariai24.490+9
Temos4.653+2
Žinutės353.849+256
Komentarai100.193+27
Gyvadėžė678.090+799
Nuotraukos72.891+54
Video3.719+4
Motokatalogas4.174+17