Kas yra “Visais Ratais Už Gamtą”?

Svetainės Motomanai.lt informacinė skiltis “Visais Ratais Už Gamtą” su interaktyviais žemėlapiais yra viena iš šiemet įgyvendinamo projekto „Visuomenės informavimo ir švietimo apie motorinių transporto priemonių ir eksploatacinių atliekų daromą žalą gamtai priemonių įgyvendinimas“ (VP3-1.4-AM-09-K-01-059) veiklų. Projektą, finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo lėšomis, inicijavo ir įgyvendina VšĮ „Moto Grupė“.

Kuo gali naudotis neregistruoti svetainės lankytojai?

Visa skiltyje “Visais Ratais Už Gamtą” esanti informacija yra viešai prieinama ir neregistruotiems svetainės lankytojams. Žemėlapiuose esančią informaciją apie motorinėms transporto priemonėms skirtas trasas bei eksploatacinių atliekų surinkimo įmones galima filtruoti įvedant paieškos tekstą, nurodant Jus dominančią Lietuvos apskritį ar trasos grunto tipą.

Ką gali registruoti svetainės nariai?

Paprasti lankytojai gali tik skaityti jau esančią svetainėje informaciją, o užsiregistravę ir prisijungę nariai turi daugiau galimybių: jie gali komentuoti kiekvieną žemėlapio įrašą (informaciją apie trasą ar įmonę), prisegti nuotraukas bei video, gali patys žemėlapyje pažymėti naują trasą ar atliekų priėmimo vietą. Be to, jie gali įvertinti trasą ar atliekų priėmimo įmonę, dalyvauti forumo “Už Gamtą” diskusijose, ten skelbti naujas apklausas ir inicijuoti pranešimus. Prisijungęs narys įvesdamas naują trasą gali nurodyti: trasos pavadinimą, jos GPS koordinates ir vietą žemėlapyje, trasos dangos tipą (mišrus, žvyras/smėlis, molis/purvas, miškas, asfaltas, vanduo), transporto priemonių, kurioms ši trasa skirta, tipus, trasos šeimininkų kontaktinę informaciją, detalų aprašymą, jei jis reikalingas. Įvedant atliekas priimančią įmonę, reikėtų nurodyti jos pavadinimą, kontaktinę informaciją, GPS koordinates, pažymėti, kokias atliekas ši įmonė priima, taip pat galima pridėti trumpą aprašymą, nurodant svarbią informaciją (pvz., darbo laiką, priėmimo sąlygas, ar už atliekų atidavimą reikia mokėti ir pan.).

Kaip rasti reikalingą informaciją žemėlapyje?

Spauskite nuorodas “Kur galiu važiuoti?” arba “Kur galiu atiduoti?”. Žemėlapio kairėje išvardintos kategorijos padės atsirinkti Jus dominančią trasą ar atliekas priimančią įmonę pagal paslaugos rūšį. Puslapio viduryje yra pateiktas interaktyvus žemėlapis. Naudodamiesi juo, galite priartinti tą regioną, kuriame ieškote trasų arba įmonių. Virš žemėlapio yra pavadinimų debesėlis. Kuo trasa arba įmonė turi daugiau informacijos, yra populiaresnė ar geriau įvertinta, tuo didesnės ir ryškesnės bus jos pavadinimo raidės. Jei debesėlis yra pernelyg didelis, galite ieškoti detaliau: pateikti tekstinę užklausą, nurodyti dominančią Lietuvos apskritį, filtruoti pagal trasos dangos tipą. Tai padės Jums greičiau rasti ieškomą informaciją. Paspaudus ant debesėlyje esančio trasos ar įmonės pavadinimo, šis taškas yra priartinamas žemėlapyje, iškrenta rodyklė su glausta informacija. Norėdami pamatyti visą įvestą trasos arba įmonės informaciją, du kartus (double click) spustelėkite pavadinimą debesėlyje arba paspauskite nuorodą žemėlapyje iškritusioje rodyklėje.

Projekto partnerių GMU ir VSTT įvertinimas

Projekto partneriai GMU ir VSTT patvirtins, kuriose iš gamtoje esančių vietovių galima drąsiai važinėtis, žinant, jog gamtai daroma žala yra minimali. Jei bus reikalinga, šios institucijos savo komentaruose informuos apie galimybes važinėtis skirtingais metų laikais, pateiks kitokias mums ir gamtai svarbias rekomendacijas.

Kaip įvesti naują trasą ar naują atliekų priėmimo vietą?

Įvesti naują trasą ar naują atliekų priėmimo vietą gali bet kuris registruotas svetainės vartotojas. Pirmiausia paspauskite atitinkamą nuorodą - “Kur galiu važiuoti?” arba “Kur galiu atiduoti?”. Atsidariusio puslapio viršuje rasite nuorodą “Įvesti naują”. Paspaudę šią nuorodą, pamatysite anketą, kurią prašytume užpildyti kiek galite išsamiau bei kuo tiksliau pažymėti trasos ar įmonės vietą. Savo paties įvestą įrašą bet kada vėliau galėsite redaguoti bei papildyti. Labai prašome įrašus (ypač pavadinimus) įvesti lietuviškomis raidėmis, jei tik turite tokią galimybę. Ačiū!71.040.604
+22.361
VisoVakar
Nariai24.490+9
Temos4.653+2
Žinutės353.849+256
Komentarai100.193+27
Gyvadėžė678.090+799
Nuotraukos72.891+54
Video3.719+4
Motokatalogas4.174+17

Skiltis "Už Gamtą" bendrai finansuojama Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. http://www.esparama.lt